Efter att ha spanat i det dolda ett par månader skriver jag nu mitt första inlägg.
Jag har rivit ut min oljepanna + tank och håller nu på att installera min nya fina Biomatic.
Det är bara en sak som retar mig, innan jag bestämmde mig för Biomaticken var jag inne på Ecoflexen i.o.m att den kostade 2 papp mindre och shuntstyrning ingår så i praktiken är den 4 papp billigare.
Innan jag valde vilken panna jag ville ha åkte jag till villa mässan i gbg för att klämma och känna lite, det som till slut fällde avgörandet var att Biomaticens säljare lovade dyrt och heligt att f.o.m nu ingår spaksotning som standard.
Som ett barn på julafton packade jag snabbt upp pannan när den äntligen kom, och vad fick jag se, det var inte alls spaksotning på den

Så min fråga är: ljög säljaren mig rakt i ansiktet eller kommer den senare pga produktionsproblem eller nåt.
Har mailat dem men inte fått svar ännu, får väl ta och ringa , men det vore bra å ha lite kött på benen innan.
Ursäkta för det långa inlägget.
Fredrik